Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim (Oddział Hajnówka) BI2P

IX Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych w Hajnówce

ul. Warszawska 87
17-200 Hajnówka
Godziny urzędowania:
- poniedziałek 7:30 - 14:00,
- wtorek - piątek 14:30 - 18:00.

księgi wieczyste po adresieksięgi wieczyste po numerze działki

IX Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych w Hajnówce jest oddziałem sądu rejonowego w Bielsku Podlaskim, posiada jednak odrębny kod – BI2P. Oznacza to, że księgi wieczyste prowadzone przez ten oddział będą miały kod rozpoczynający się właśnie od BI1P. Warto zwrócić uwagę, że oddział ten obejmuje obszar właściwości dla miasta Hajnówka oraz gmin: Białowieża, Czeremcha, Czyże, Dubicze Cerkiewne, Hajnówka, Kleszczele, Narew i Narewka.

Aby przeglądać księgi wieczyste należy udać się do oddziału sądu w godzinach jego pracy. Jeśli mamy numer elektronicznej kw, możemy również skorzystać z przeglądarki internetowej w naszym portalu Pobierz księgę (która umożliwia również wygenerowanie i pobranie pdf-a), lub z portalu rządowego – ekw.ms.gov.pl, w którym jednak nie ma możliwości pobrania księgi. Przeglądanie treści księgi wieczystej jest darmowe, za równo w naszym portalu, jak i portalu rządowym. 

Nie ma numeru elektronicznej księgi wieczystej – co robić?

Bardzo często zdarzają się sytuacje, że nie posiadamy numeru księgi wieczystej, a chcielibyśmy sprawdzić stan prawny nieruchomości. Jak wtedy postępować? Wszystko zależy od tego, dlaczego nie posiadamy numeru kw. Jeśli jesteśmy właścicielami nieruchomości – możemy udać się do sądu i tam poprosić o numer kw. Można go również otrzymać wraz z wypisem i wyrysem z ewidencji gruntów.

Jeśli nie jesteśmy właścicielami nieruchomości i nie posiadamy jej numerów kw, możemy ubiegać się o nie w sądzie – o ile wykażemy interes prawny. W przeciwnym razie tylko zmarnujemy czas, gdyż urzędnicy nie udostępnią nam tych informacji. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia. Właśnie w takich przypadkach z pomocą przychodzi portal hipoteki.pl, który umożliwia znalezienie numeru księgi wieczystej po adresie lub numerze działki.

Ustalanie numeru księgi wieczystej po adresie

Aby wyszukać numer księgi wieczystej po adresie wystarczy podać prawidłowe dane dotyczące interesującej nas nieruchomości tj. jej adres wraz z numerem budynku i lokalu. Podczas wyszukiwania warto upewnić się, czy przy wpisywaniu poszczególnych danych nie popełniliśmy błędu i czy użyliśmy polskich znaków. W przypadku pomyłki system może mieć problem z odszukaniem danych.

Ustalanie numeru księgi wieczystej po numerze działki

W niektórych przypadkach znacznie szybszym sposobem na ustalenie numeru księgi wieczystej, jest skorzystania z wyszukiwania po numerze działki. By jeszcze uprościć to działanie, stworzyliśmy dwie odrębne wyszukiwarki – po numerze działki lub po jej ID
Pozwala to skorzystać z portalu zarówno osobom, które mają tylko nazwę miejscowości i numer działki, jak i tym, którzy posiadają jej pełny numer ID – wraz z kodem województwa i obrębem.

Opłaty

 

Pobranie elektronicznej księgi wieczystej w formacie pdf jest bezpłatne. Za wyszukiwanie numeru księgi wieczystej, czy to po adresie, czy też po numerze działki pobierana jest opłata – 19 zł w przypadku płatności online i 30,75 zł przy płatności SMS Premium. Płatności dokonuje się dopiero po odszukaniu numeru księgi wieczystej. Jeśli nie zostanie od odnaleziony w naszej bazie – opłata nie jest pobierana.

 

Sprawdź również: