Sąd Rejonowy w Sulęcinie GW1U

IV Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. Plac Kościelny 1
69 - 200 Sulęcin
Godziny urzędowania:
- poniedziałek: 7.15 - 18.00,
- wtorek - piątek: 7.15 - 15.15.

 

IV Wydział Ksiąg Wieczystych przy Sądzie Rejonowym w Sulęcinie posiada kod GW1U.  Jego właściwość miejscowa obejmuje gminy: Krzeszyce, Lubniewice, Ośno Lubuskie, Słońsk, Sulęcin i Torzym. Oznacza to, iż elektroniczne księgi wieczyste nieruchomości położonych w ww. lokalizacjach będą miały numer rozpoczynający się właśnie od  GW1U.

W Wydziale Wieczystoksięgowym można składać wnioski o:
- założenie księgi wieczystej
- odłączenie działki z księgi wieczystej i założenie nowej księgi lub przyłączenie do istniejącej księgi,
- wpis hipoteki,
- wykreślenie hipoteki,
- ujawnienie budynku, zmianę nazwy ulicy, nadanie numeru porządkowego budynku,
- zmianę nazwy lub nazwiska, sprostowanie wpisu,
- wykreślenie służebności mieszkania, wykreślenie egzekucji,
- wydanie odpisu z księgi wieczystej.

Wydział wieczystoksięgowy nie zajmuje się ustalaniem numeru księgi wieczystej po adresie nieruchomości ani po numerze działki. Tego typu ustaleń można jednak dokonać za pośrednictwem naszej strony hipoteki.pl

 

Jak ustalić numer księgi wieczyste po adresie nieruchomości?

 

Ustalenie numeru księgi wieczystej po adresie nieruchomości nie należy do trudnych. Wystarczy posiadać odpowiednie dane i wpisać je w nasza wyszukiwarkę. Mając do dyspozycji miejscowość, ulicę, numer budynku i ewentualnie numer lokalu jesteśmy w stanie odszukać numer KW, o ile posiadamy go w naszej bazie. Warto jednak pamiętać, aby podczas uzupełniania numerów ksiąg wieczystych podać poprawne dane, bez literówek. W przeciwnym razie system może mieć problem z ustaleniem numeru księgi wieczystej. 

Podobnie wygląda ustalanie numeru księgi wieczystej po numerze działki lub po numerze ewidencyjnym. Oczywiście w tym przypadku należy skorzystać z innej wyszukiwarki i wpisać inne dane. Jednak sam proces wyszukiwania przebiega tak samo.

Opłaty

 

Koszt ustalenia numeru księgi wieczystej po adresie lub numerze działki to 19 zł w przypadku płatności elektronicznych (DotPay i PayPal) i 30,75 zł, jeśli zdecydujemy się zapłacić SMS Premium. Opłaty dokonuje się tylko w przypadku odnalezienia numeru księgi wieczystej. Jeśli jej nie odszukamy nie ma konieczności uiszczania opłaty

 

Sprawdź także: