Sąd Rejonowy w Międzyrzeczu GW1M

V Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. Wojska Polskiego 1
66 - 300 Międzyrzecz
Godziny urzędowania:
- poniedziałek: 7.00 - 18.00,
- wtorek – piątek 7.00 - 15.00.

 

V Wydział Ksiąg Wieczystych przy Sądzie Rejonowy w Międzyrzeczu prowadzi elektroniczne księgi wieczyste dla gmin Bledzew, Międzyrzecz, Przytoczyna, Pszczew, Skwierzyna i Trzciel. A zatem nieruchomości położone w tej lokalizacji będą miały numer elektronicznej księgi wieczystej rozpoczynający się od GW1M.

Właściwość rzeczowa tego wydziału obejmuje zakładanie i zamykanie ksiąg wieczystych, wpisy do kw (wpis prawa własności, wpis/wykreślenie hipoteki, wpis/wykreślenie sprostowania, służebności), jak również wydawanie odpisów.

Wydział nie zajmuje się ustalaniem numerów ksiąg wieczystych po adresie nieruchomości ani po numerze działki. Tego rodzaju wyszukaniem zajmuje się jednak nasz portal hipoteki.pl. Umożliwiamy odszukanie numeru księgi wieczystej, nie tylko po adresie nieruchomości, ale także po numerze działki i po jej ID. 

Jak wyszukać księgę wieczystą po adresie nieruchomości?

 

Aby poprawnie odnaleźć numer księgi wieczystej po adresie nieruchomości należy podać miejscowość, ulicę, numer budynku i ewentualnie numer interesującego nas lokalu. Podczas wpisywania tych informacji warto zadbać o brak literówek i użycie polskich znaków. W przeciwnym razie system będzie miał problem z odszukaniem poprawnej księgi i czas wyszukiwania znacznie się wydłuży.

Jak wyszukać księgę wieczystą po numerze działki?

 

Wyszukiwanie numeru księgi wieczystej po numerze działki odbywa się tak samo, jak w przypadku ustalania numeru KW po adresie. Oczywiście w tej sytuacji potrzebne są inne dane – miejscowość i numer działki lub sam numer ID działki. 

Opłaty

 

Ustalenie numer księgi wieczystej (niezależnie od kryteriów) kosztuje 19 zł w przypadku płatności elektronicznych DotPay i PayPal lub 30,75 zł w przypadku płatności SMS Premium. Za usługę płaci się dopiero po ustaleniu numeru księgi wieczystej. Jeśli nie uda nam się go odszukać opłata nie jest pobierana.

 

Sprawdź także: