Sąd Rejonowy w Słubicach GW1S

V Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. Bohaterów Warszawy 3B
69 - 100 Słubice
Godziny urzędowania:
- poniedziałek: 7.00 - 18.00,
- wtorek – piątek: 7.00 - 15.00.

 

V Wydział Ksiąg Wieczystych przy Sądzie Rejonowym w Słubicach obejmuje właściwością miejscową obszar miasta Kostrzyn nad Odrą oraz gminy: Górzyca, Rzepin i Słubice. A zatem księgi wieczyste nieruchomości położonych na tym obszarze będą prowadzone przez wydział wieczystoksięgowy w Słubicach. Z kolei ich kod będzie rozpoczynał się od GW1S.

Przyjmowanie interesantów, przyjmowanie wniosków wieczystoksięgowych i wydawanie odpisów odbywa się w pokoju 102. Wnioski do wydziału wieczystoksięgowego można składać od poniedziałku do piątku od 7.00 do 14.00 w wydziale wieczystoksięgowym lub od poniedziałku do piątku w godz. 14.00 – 15.00  w biurze podawczym sądu.

W V Wydziale Ksiąg Wieczystych można składać wnioski m.in. o:

- założenie lub zamknięcie księgi wieczystej,
- wpis do księgi wieczystej,
- wpis lub wykreślenie hipoteki,
- ujawnienie wykazu zmian danych ewidencyjnych,
- wykreślenie służebności mieszkania,
- zmianę nazwiska lub nazwy,
- sprostowanie wpisu,
- wykreślenie egzekucji,
- wykreślenie służebności mieszkania,
- ujawnienie budynku, zmianę nazwy ulicy, nadanie numeru porządkowego budynku,
- wpis praw, roszczeń, ograniczeń.

Treść ksiąg wieczystych można przeglądać na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości: ekw.ms.gov.pl. Natomiast numer księgi wieczystej po adresie nieruchomości lub po numerze działki można ustalić za pośrednictwem naszej strony hipoteki.pl. Wystarczy posiadać odpowiednie dane – czyli adres nieruchomości lub numer działki. Następnie należy wybrać odpowiednią wyszukiwarkę (Po adresie, Po numerze działki, Po ID działki). Podczas wpisywania, zwłaszcza nazw miejscowości i ulic, powinniśmy zadbać, by dane były poprawne i nie zawierały literówek oraz błędów ortograficznych. Tego typu pomyłki mogą, bowiem wydłużyć czas wyszukiwania numeru księgi wieczystej.

Opłaty

 

Koszt ustalenia numeru księgi wieczyste wynosi 19 zł przy płatności elektronicznej. Kryteria, po jakich chcemy ustalić numer KW nie mają wpływu na tę opłatę. Jeśli natomiast zdecydujemy się dokonać płatności poprzez SMS Premium, musimy liczyć się z wydatkiem 30,75 zł. W cenę SMS’a,  wliczony jest już podatek VAT. Warto pamiętać, iż opłaty dokonuje się dopiero po ustaleniu przez nas numeru księgi wieczystej. Jeśli go nie odszukamy – nie ma potrzeby uiszczać płatności.

 

Sprawdź także: