Sąd Rejonowy w Żywcu BB1Z

V Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. Kościuszki 39
34-300 Żywiec
Godziny urzędowania:
- poniedziałek 7:30 - 18:00,
- wtorek - piątek: 7:30 - 15:30.

 

 

V Wydział Ksiąg Wieczystych przy sądzie Rejonowym w Żywcu posiada kod BB1Z. Oznacza to, że elektroniczna księga wieczysta, dla nieruchomości prowadzonych przez ten sąd będzie miała numer zaczynający się właśnie od BB1Z. Jego właściwość miejscowa to miasto Żywiec oraz gminy: Czernichów, Gilowice, Jeleśnia, Koszarawa, Lipowa, Łękawica, Łodygowice, Milówka, Porąbka, Radziechowy-Wieprz, Rajcza, Ślemień, Świnna, Ujsoły i Węgierska Górka.

Jeśli posiadamy numery księgi wieczystej, możemy przeglądać ich zawartość w czytelni akt, w godzinach pracy sądu. Można również sprawdzić przez internet na naszej stronie Pobierz księgę lub na stronie elektroniczne Księgi Wieczyste. Przeglądanie kw, o ile posiadamy ich numer jest całkowicie bezpłatne.

Księgi wieczyste po adresie

Elektroniczne księgi wieczyste to duże udogodnienie, zwłaszcza dla osób, które do tej pory musiały jeździć do sądu odległego o wiele kilometrów, by uzyskać wgląd do dokumentów. Należy jednak pamiętać, że z systemu skorzystają tylko te osoby, które posiadają numer elektronicznej księgi wieczystej – a zatem właściciele nieruchomości i upoważnione przez nich osoby, którym te numery udostępnili.

Istnieje możliwość wyszukania księgi wieczystej online, po adresie nieruchomości. Wystarczy skorzystać z naszej strony Szukaj po adresie i wpisać w poszczególne rubryki poprawne dane – miejscowość, numer budynku i ewentualnie numer lokalu. Należy przy tym zwrócić uwagę na poprawność podanych informacji oraz używać polskich znaków. W przeciwnym razie system będzie miał problem z odszukaniem księgi wieczystej.

Księgi wieczyste po numerze lub ID działki

Oferujemy także wyszukanie numerów księgi wieczystej po numerze działki lub po ID działki. Aby skorzystać z tego typu wyszukiwania należy wybrać odpowiednią wyszukiwarkę i poprawnie uzupełnić dane. W tym przypadku istotne będzie – czy podaliśmy adres ID działki czy jej numer. Są to bowiem różne dane, które nie mogą być stosowane zamiennie.
Jeśli chcemy wyszukać kw po numerze działki, poza numerem konieczne będzie wpisanie miejscowości, w której leży owa działki. W przypadku numeru ID, takiej potrzeby już nie ma, bowiem to w nim zawarty jest kod województwa, miejscowości czy obrębu.

Opłaty za wyszukiwanie

Wyszukanie numeru księgi wieczystej kosztuje 19 zł, jeśli zdecydujemy się zapłacić online lub 30,75 zł w przypadku płatności SMS. Za numery kw płaci się dopiero po ich uzyskaniu. Jeśli zatem okaże się, iż w naszej bazie nie ma danych księgi wieczystej dla podanej lokalizacji, nie będzie konieczności uiszczania opłaty.

 

Sprawdź również: