Sąd Rejonowy w Cieszynie BB1C

V Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. Garncarska 8
43-400 Cieszyn

Godziny urzędowania:
- poniedziałek: 8.00 - 13.00
- wtorek - piątek: 8.00-14.00

księgi wieczyste po adresieksięgi wieczyste po numerze działki

 

V Wydział Ksiąg Wieczystych przy sądzie Rejonowym w Cieszynie posiada kod BB1C. Oznacza to, że elektroniczna księga wieczysta, dla nieruchomości prowadzonych przez ten sąd będzie miała numer zaczynający się właśnie od BB1C. Jego właściwość miejscowa to miasta: Cieszyn, Ustroń, Wisła oraz gminy: Brenna, Chybie, Dębowiec, Goleszów, Hażlach, Istebna, Skoczów, Strumień i Zebrzydowice.

Aby sprawdzić księgi wieczystej interesującej nas działki lub nieruchomości (o ile posiadamy ich numer) wystarczy udać się do wydziału wieczystoksięgowego sądu rejonowego w Cieszynie. Tam, bez problemu powinniśmy uzyskać wgląd do dokumentów. Księgi wieczyste można również przeglądać online, na naszej stronie hipoteki.pl, w zakładce Pobierz księgę lub na stronie ekw.ms.gov.pl – w obydwu przypadkach bezpłatnie.

Jak znaleźć numer księgi wieczystej?

Nie jest problemem sprawdzenie treści księgi wieczystej, której numer posiadamy. Jeśli jednak nie mamy numeru kw, a nieruchomość nie należy do nas uzyskanie w sądzie najważniejszych informacji będzie zdecydowanie trudniejsze. Urzędnik może podać numer księgi wieczystej jedynie osobie, która wykaże interes prawny w tej kwestii. Ponieważ interesem prawnym nie jest chęć zakupu nieruchomości – wiele wniosków o udostepnienie danych jest odrzucanych.

Księgi wieczyste online

Za pośrednictwem naszego portalu - Hipoteki.pl – istnieje możliwość uzyskania numerów księgi wieczystej i to bez wychodzenia z domu. Umożliwiamy wyszukanie numeru kw po adresie, numerze ID oraz numer działki.

Jak szukać księgi wieczystej po adresie

Szukanie numeru księgi wieczystej po adresie jest bardzo łatwe, wystarczy skorzystać z naszej wyszukiwarki i poprawnie podać wszystkie dane. Po uiszczeniu opłaty – (19 zł płatności elektroniczne lub 30,75 zł płatności SMS) możemy otrzymać numery kw na podanego maila lub na nasze konto – jeśli zdecydujemy się zarejestrować. 

Jak szukać księgi wieczystej po numerze działki?

Wyszukiwanie księgi wieczystej po numerze działki odbywa się podobnie, jak po adresie. Oczywiście w tym przypadku musimy podać nieco inne dane. Jeśli zdecydowaliśmy się na wyszukiwanie kw po numerze identyfikacyjnym, który można znaleźć na Geoportalu – wystarczy wpisać pełny numer, gdyż zawiera on kod województwa, obrębu, czy numer działki. Jeśli natomiast nie posiadamy pełnego kodu identyfikacyjnego, a sam numer działki – również możemy ją wyszukać – w takim przypadku należy jednak podać jeszcze miejscowość, w której interesująca nas działka się znajduje. Koszt za wyszukiwanie księgi wieczystej online jest taki sam, jak w przypadku wyszukiwania kw po adresie.

Sprawdź również: