Sąd Rejonowy w Bielsku Białej BB1B

VII Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. Św. Trójcy 3
43-300 Bielsko-Biała
Godziny urzędowania:
- poniedziałek: 7:30 - 14:00, 14:30 - 18:00
- wtorek – piątek: 7:30 - 14:00

Właściwość miejscowa:
- Miasta: Bielsko-Biała, Szczyrk;
- Gminy: Buczkowice, Jasienic

 

VII Wydział Ksiąg Wieczystych przy sądzie Rejonowym w Bielsku-Białej posiada kod BB1B.  Jego właściwośc miejscowa obejmuje miasta Bielsko-Biała i Szczyrk oraz gminy Buczkowice i Jasieniec. Oznacza to, że elektroniczna księga wieczysta, dla nieruchomości prowadzonej przez ten sąd będzie miała kod zaczynający się właśnie od BB1B.

Księgi wieczyste można przeglądać w siedzibie wydziału sąd rejonowego, w godzinach jego pracy. Jeśli posiadamy numery księgi wieczystej – można je sprawdzić bezpłatnie na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości lub na naszej stronie: Pobierz ksiegę wieczystą, która umożliwia nie tylko wgląd do księgi wieczystej, ale również jej pobranie w wersji pdf.

W przypadku braku numerów księgi wieczystej – można spróbować je znaleźć przez Internet – na naszej stronie www. W takim przypadku można szukać księgi wieczystej po adresie, ID lub numerze działki. Usługa ta jest odpłatna i kosztuje 19 zł w przypadku płatności elektronicznych lub 30,75 zł w przypadku płatności SMS Premium.

Szukanie księgi wieczystej po adresie

Na stronie internetowej ekw.ms.gov.pl nie ma możliwości wyszukiwania księgi wieczystej po adresie. Tego rodzaju usługi oferuje nasz portal – hipoteki.pl. Aby znaleźć kw po adresie należy dokładnie uzupełnić każdą rubrykę i sprawdzić poprawność wpisanych danych, w tym zsoatosowanie polskich znaków. Błędnie wpisane dane uniemożliwią wyszukanie numerów kw w bazie.

Szukanie księgi wieczystej po numerze działki

Aby znaleźć numer księgi wieczystej po numerze działki – również można skorzystać z naszego portalu. W tym przypadku także należy wprowadzić poprawne dane – a przede wszystkim prawidłowy numer działki. Warto pamiętać, że numer działki to nie to samo co ID działki! Numer działki jest zdecydowanie krótszy niż jej identyfikator, jest bowiem jego końcową częścią. Wpisanie identyfikatora działki np.  zamiast jej numeru będzie skutkowało niewyszukaniem numeru księgi wieczystej w naszej bazie.

Szukanie księgi wieczyste po identyfikatorze działki

Identyfikator działki można znaleźć za pośrednictwem Geoportalu. Zawiera on w sobie m.in. numer i obręb działki. 

 

księgi wieczyste online

Sprawdź również: