Sąd Rejonowy w Łowiczu LD1O

V Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. Kaliska 1/3
99 - 400 Łowicz
Godziny urzędowania:
- poniedziałek: 9.30 - 17.00,
- wtorek - piątek: 8.30 - 14.30.

 

V Wydział Ksiąg Wieczystych przy Sądzie Rejonowym w Łowiczu posiada kod LD1O, co oznacza, że księgi wieczyste prowadzone przez ten sąd będą posiadały numer zaczynający się właśnie od LD1O. Właściwość miejscowa tego sądu obejmuje: miasto Łowicz oraz gminy: Bielawy, Chąśno, Domaniewice, Kiernozia, Kocierzew Południowy, Łowicz, Łyszkowice, Nieborów i Zduny.

Akta dotyczące ksiąg wieczystych można przeglądać w czytelni sądu rejonowego, po ich uprzednim zamówieniu. Treść ksiąg wieczystych można sprawdzić również przez internet na stronie rządowej lub na naszym portalu w zakładce Pobierz księgę wieczystą. W przypadku korzystania z serwisu hipoteki.pl – można pobrać księgę w formacie PDF. Usługa ta jest darmowa, musimy jednak posiadać numery elektronicznej księgi wieczystej. 

 

Jak uzyskać numery kw?

 

Właściciele nieruchomości, dla których księga wieczysta została założona, powinni posiadać jej numer. Mogą go również uzyskać w sądzie rejonowym, właściwym dla położenia danej nieruchomości.
Jeśli jednak, staramy się o numer księgi wieczystej, nieruchomości, która do nas nie należy – będziemy musieli wykazać interes prawny, tzn. wskazać przepisy prawa, które mówią, że mamy prawo do informacji na temat nieruchomości. Warto przy tym, pamiętać, że interesem prawnym nie jest chęć zakupu nieruchomości.
Ponieważ zdajemy sobie sprawę, że nie każdy ma czas na wizyty w urzędach i wypełnianie podań, czy wniosków, uruchomiliśmy możliwość wyszukiwania księgi wieczystej po adresie nieruchomości lub numerze działki. Dzięki temu, można szybko sprawdzić stan prawny interesującej nas nieruchomości bez wychodzenia z domu.

 

Jak znaleźć księgę po adresie

 

Wyszukiwanie numeru księgi wieczystej po adresie nie powinno sprawiać problemów. Wystarczy znać położenie interesującej nas nieruchomości i poprawnie wpisać ją w wyszukiwarkę. W przypadku miejscowości wiejskich, zamiast nazwy ulicy, musimy powtórzyć nazwę miejscowości.

 

Jak znaleźć księgę po numerze działki

 

W przypadku wyszukiwania numeru księgi wieczystej po numerze działki – udostępniliśmy dwie możliwości KW po numerze działki oraz KW po ID działki. W pierwszym wypadku wystarczy posiadać skrócony numer działki i znać miejscowość, w której jest położona. W drugim przypadku, wystarczy posiadać numer ID działki, który bez problemu znajdziemy na geoportalu. Numer ten zawiera w sobie zarówno kod województwa, obrębu, w którym leży poszukiwana nieruchomość gruntowa, jak również numery działki.

 

Koszt wyszukiwania księgi wieczystej online

 

Zarówno usługa wyszukania księgi wieczystej po adresie, jak i po numerze działki jest płatna. Kosztuje ona 19 zł w przypadku płatności online i 30,75 zł, jeśli będziemy chcieli zapłacić za pośrednictwem SMS Premium.