Sąd Rejonowy w Łodzi (Łódź Śródmieście) LD1M

XVI Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. Pomorska 21
90 - 202 Łódź
Godziny urzędowania:
- poniedziałek: 7.30-18.00,
- wtorek - piątek: 7.30-15.30.

 

XVI Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Łodzi posiada kod LD1M, co oznacza, że księgi wieczyste prowadzone przez ten wydział, będą miały numer zaczynający się właśnie od LD1M. Jego właściwość miejscowa obejmuje dzielnice: Bałuty, Śródmieście i Polesie.

Księgi wieczyste wraz z dokumentacją można przeglądać w czytelni akt, czynnej w godzinach pracy sądu, po ich wcześniejszym zamówieniu do czytelni. Można również przeglądać księgi wieczyste online, za pośrednictwem strony Ministerstwa Sprawiedliwości lub przeglądarki zamieszonej na naszym portalu … Usługa ta jest całkowicie bezpłatna, należy jednak pamiętać, by posiadać numery księgi wieczystej – gdyż bez tego – nie sprawdzimy jej treści przez internet.

elektroniczne księgi wieczysteksięgi wieczyste warszawa

Jak uzyskać numer księgi wieczystej?

 

Numery księgi wieczystej można uzyskać na kilka sposobów. Po pierwsze – możemy udać się do sądu rejonowego i o te numery poprosić. Jeśli jesteśmy właścicielami działki/nieruchomości – otrzymamy je bez problemu. Jeśli nie mamy za wiele wspólnego z nieruchomością – konieczne będzie wykazanie się interesem prawnym.
W drugim z przypadków możemy postarać się w urzędzie miasta lub gminy o pełny wypis z rejestru gruntów. Jeśli kw została dla danej nieruchomości założona, jej numer będzie znajdował się w tym dokumencie. Należy jednak pamiętać, że wypis z ewidencji gruntów uzyskają tylko ściśle określone osoby, w tym właściciele gruntów i podmioty władające gruntami oraz Ci, którzy wykażą się interesem prawnym. Może się więc okazać, że wizyta w urzędzie zakończy się fiaskiem.

Trzeci ze sposobów na uzyskanie numeru księgi wieczystej, to skorzystanie z naszego portalu i jednej z udostępnionych możliwości: wyszukiwanie kw po adresie, numerze działki lub numerze ID działki. W zależności od tego, jakie informacje na temat danej nieruchomości posiadamy, możemy wybrać jeden ze sposobów i spróbować ustalić numer księgi wieczystej bez wychodzenia z domu. Koszt takiej usługi to 19 zł w przypadku płatności online lub 30,75 zł przy płatności SMS. Płatności dokonuje się dopiero po ustaleniu numeru kw. W razie braku informacji – opłata nie jest pobierana.