Sąd Rejonowy w Łęczycy LD1Y

IV Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. M.Konopnickiej 16
99 - 100 Łęczyca
Godziny urzędowania:
- poniedziałek: 8.00 -18.00,
- wtorek - piątek: 8.00 -15.30.

 

 

V Wydział Wieczystoksięgowy Sądu Rejonowego w Kutnie posiada kod LD1Y, co oznacza, że księgi wieczyste prowadzone przez ten sąd będą posiadały kod, zaczynający się właśnie od LD1Y. Aby przeglądać księgi wieczyste w tradycyjnej formie można zgłosić się do czytelni akt sądu rejonowego w Łęczycy i tam poprosić o dostarczenie odpowiednich dokumentów.  

Można również przeglądać księgi wieczyste online, bez wychodzenia z domu przy pomocy dedykowanej wyszukiwarki zamieszczonej na naszej stronie zatytułowanej – Pobierz księgę wieczystą lub na stronie ekw.ms.gov.pl. Usługa ta jest nieodpłatna, jedna aby z niej skorzystać konieczne będzie posiadanie numeru elektronicznej księgi wieczystej. Kto posiada numer papierowej kw, ten bez problemu zmieni go na wersję online. Wystarczy, że z przodu posiadanej cyfry doda kod rejonowy sądu. Co do cyfry kontrolnej, do wyboru mamy jedynie warianty od 0 do 9, możemy więc próbować wpisywać je po kolei.

Kto jednak w ogóle nie posiada numeru księgi wieczystej, ten nie sprawdzi danych przez internet, a przynajmniej nie w sposób opisany powyżej. W takim przypadku konieczne będzie, albo udanie się do sądu po numer kw, albo skorzystanie z wyszukiwania numeru księgi wieczystej po adresie lub numerze działki.

W przypadku wizyty w sądzie, musimy liczyć się z tym, że urzędnicy poproszą o wykazanie się interesem prawnym, czyli uzasadnienie, dlaczego mamy otrzymać numery kw. 
Zdecydowanie prostszym i szybszym rozwiązaniem, jest wyszukiwanie numeru księgi wieczystej po adresie lub po numerze działki. Operacje te można przeprowadzić online a ich koszt, to zaledwie 19 zł w przypadku płatności elektronicznej lub 30,75 zł przy płatności SMS.

Jakie są zalety wyszukiwania kw po adresie lub numerze ID?

 

Wyszukiwanie ksiąg wieczystych online, zarówno po adresie, jak i numerze działki to dobry sposób, na sprawdzenie stanu prawnego nieruchomości, którą np. chcemy kupić. Znając szczegóły na jej temat, wiedząc, czy jest obciążona prawami osób trzecich, czy też hipoteką, możemy szybciej rozpocząć negocjacje cenowe lub w ogóle zrezygnować z rozmów i oszczędzić sporo czasu i nerwów.

Samo wyszukiwanie numeru kw jest bardzo intuicyjne. Wystarczy poprawnie uzupełnić wszystkie informacje i kliknąć Wyszukaj. Płatności dokonuje się dopiero po ustaleniu numeru kw. Jeśli okaże się, że nieruchomość nie ma księgi wieczystej, lub nie posiadamy jej w naszej bazie – opłata nie zostanie pobrana.