Sąd Rejonowy w Kutnie LD1K

V Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. Spokojna 2
99 - 300 Kutno
Godziny urzędowania:
- poniedziałek: 7.30 - 18.00,
- wtorek - piątek 7.30 - 15.30.

księgi wieczyste po adresieksięgi wieczyste po numerze działki

V Wydział Ksiąg Wieczystych w Kutnie posiada kod LD1K. Oznacza to, że księgi wieczyste prowadzone przez ten sąd rejonowy będą miały kod zaczynający się właśnie od LD1K. 

Księgi wieczyste w tradycyjnej papierowej formie można przeglądać w siedzibie sądu rejonowego po ich uprzednim zamówieniu do czytelni. Jeśli natomiast zdecydujemy się sprawdzić księgi wieczyste online – wystarczy skorzystać z wyszukiwarki na naszej stronie Pobierz ksiegę lub z wyszukiwarki na stronie ekw.ms.gov.pl. Przeglądnie elektronicznych ksiąg wieczystych jest w obydwu przypadkach darmowe – musimy jednak posiadać specjalny numer kw. W przeciwnym razie nie będziemy mogli skorzystać z żadnej z internetowych wyszukiwarek.

W przypadku braku numeru księgi wieczystej – można spróbować uzyskać go w sądzie rejonowym właściwym dla położenia danej nieruchomości. Opcję tę polecamy przede wszystkim, którzy są w stanie wykazać się interesem prawnym w posiadaniu kw. Wtedy urzędnicy nie będą robili problemu i przekażą odpowiednie dane. Jeśli jednak nie będziemy mogli jechać do sądu, zawsze istnieje możliwość wyszukanie księgi wieczystej po adresie bądź numerze działki. Opcja ta jest dostępna także na naszej stronie – w odpowiednich zakładkach menu. 

Jak znaleźć księgę wieczystą po adresie?

Wyszukiwanie numeru kw po adresie nieruchomości staje się coraz popularniejsze, a do tego jest niezwykle proste. Wystarczy prawidłowo uzupełnić pola w naszej wyszukiwarce znajdującej się TUTAJ i kliknąć Szukaj. Należy przy tym upewnić się, czy dane zostały wpisane prawidłowo, czy użyto polskich znaków. W przeciwnym razie system będzie miał problem z odszukaniem księgi wieczystej.

Jak znaleźć księgę wieczystą po numerze działki?

Ponieważ numer działki nie zawsze traktowany jest tak samo – udostępniliśmy dwie wyszukiwarki dedykowane ustalaniu numeru kw po numerze działki oraz po jej ID. W tym pierwszym przypadku należy podać numer działki oraz miejscowość w jakiej jest położona. W przypadku ustalaniu numeru księgi wieczystej po ID działki – wystarczy tylko kod z Geoportalu, bowiem to w nim zawarte są już wszystkie informacje na temat dokładnego położenia nieruchomości.

Opłaty

Koszt pobrania numeru księgi wieczystej po adresie, jak i po numerze działki wynosi 19 zł w przypadku płatności elektronicznych oraz 30,75 zł przy płatności SMS Premium. Ponieważ płaci się dopiero po wyszukaniu kw – nie ma obaw, że pieniądze przepadną, a numer nie zostanie znaleziony.

Wyszukiwania ręczne

Jeśli numery kw nie zostaną od razu znalezione przez system – zawsze weryfikujemy je ręcznie w ciągu najbliższych 24 godzin. W większości przypadków udaje się ustalić poszukiwane informacje. Koszt wyszukiwania ręcznego jest dokładnie taki sam, jak w przypadku znalezienia numerów kw od razu.