Sąd Rejonowy w Brzezinach LD1B

IV Wydział Ksiąg Wieczystych

ul. Waryńskiego 34
95 - 060 Brzeziny
Godziny urzędowania:
- poniedziałek: 8:00 do 18:00,
- wtorek-piątek: 8:00 do 15:00.

 

 

IV Wydział Wieczystoksięgowy Sądu Rejonowego w Brzezinach posiada kod LD1B, co oznacza, iż  numer księgi wieczystej będzie rozpoczynał się właśnie od kodu LD1B. Właściwość miejscowa tego sądu obejmuje: miasta Brzeziny oraz gminy: Brzeziny, Dmosin, Jeżów, Koluszki, Lipce Reymontowskie, Rogów, Słupia.

Księgi wieczyste można przeglądać w czytelni akt, w godzinach pracy sądu. Można je również sprawdzić online na naszej stroni Pobierz księgę wieczystą lub na stronie ekw.ms.gov.pl. Należy jednak posiadać numery elektronicznych kw.

Jeśli nie posiadamy numeru księgi wieczystej, a nie jesteśmy właścicielami nieruchomości – wgląd do dokumentów może być utrudniony.  Zarówno w sądzie jak i w wydziale geodezji zostaniemy poproszeni o wykazanie interesu prawnego – czyli odpowiednie, prawne uzasadnienie, dlaczego mamy uzyskać dostęp do księgi wieczystej. Tego rodzaju postępowanie jest oczywiście podyktowane ochrona danych osobowych, z drugiej jednak strony – księgi wieczyste są jawne, a zatem każdy ma prawo do ich przeglądania.

Jak ustalić numer księgi wieczystej?

Księgi wieczyste po adresie i numerze działkiNajprostszym sposobem na znalezienie numeru księgi wieczystej, jest jego wyszukanie po adresie lub numerze działki. Ponieważ wyszukiwarka na stronie rządowej nie oferuje tego typu operacji, postanowiliśmy wyjść naprzeciw wszystkim, którzy z jakichś względów nie mogą otrzymać numeru kw w sądzie, a naprawdę go potrzebują. Na naszych stronach: Szukaj po adresie, Szukaj po numerze działki oraz szukaj po ID można ustalić numery ksiąg wieczystych bez wychodzenia z domu. Wystarczy tylko podać prawidłowe dane i kliknąć „Szukaj”. 

Warto przy tym pamiętać, by polskich znaków i dokładnie sprawdzić, czy nie zrobiliśmy chociażby drobnego błędu w nazwie miejscowości czy ulicy. W razie błędu system będzie miał problem ze znalezieniem numeru księgi wieczystej, a samo zapytanie trafi do ponownej weryfikacji – tym razem ręcznej, czy może wydłużyć czas uzyskania kw nawet o 24 godziny.

Opłaty

Przeglądanie księgi wieczystej oraz jej pobranie – o ile mamy już numer kw jest darmowe. W przypadku ustalenia numeru elektronicznej księgi wieczystej – pobierana jest opłata 19 zł przy płatnościach elektronicznych (do wyboru PayPal lub Dotpay) lub 30,75 zł przy płatności przez SMS Premium.